LNZDMA

Lietuvos nacionalinė židinių-dūmtraukių montuotojų asociacija

LNŽDMA Informacija vartotojui Straipsniai Rockwool Firerock plokštės židiniams

Kalendorius

<<  Gegužė 2022  >>
 Pi  An  Tr  Ke  Pe  Še  Se 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Prisijungti

Rockwool Firerock plokštės židiniams

 

 

 

Firerock plokščių savybės ir paskirtis

 

Rockwool Firerock – tai Lietuvos rinkoje vienintelės akmens vatos plokštės, kurių aliuminio folija padengtas paviršius gali įkaisti iki +600oC, tačiau ir tokioje temperatūroje jų matmenys išlieka stabilūs – Firerock neišsiplečia ir nesusitraukia. Šios specialiai židiniams skirtos standžios izoliacinės plokštės yra gaminamos  iš  80 kg/m3 tankio akmens vatos. Firerock plokščių ilgis ir plotis yra atitinkamai 1000x600 mm, o storis gali būti 25, 30 ir 40 mm. Jos tiekiamos supakuotos kartoninėse dėžėse. Firerock akmens vatos plokščių šilumos laidumo koeficientas – λ=0,038 W/mK. Šios plokštės pagal statybinių medžiagų degumo klasifikaciją (euroklasę) priskiriamos saugiausiai A1 klasei, nes akmens vata yra nedegi, neišskirianti tirštų dūmų ir degiųjų dalelių.

 

Akmens vatos plokščių Firerock paskirtis – apsaugoti židinio ir šalia jo esančias statybines konstrukcijas bei daiktus nuo aukštos temperatūros poveikio. Šios plokštės neleidžia įkaisti židinio apdailai, saugo jo plokštumas ir kitas dalis nuo ugniakuro bei dūmtraukio spinduliuojamos šilumos poveikio. Kita vertus, Firerock plokščių izoliacija padidina naudingai sunaudojamos židinio (krosnies) šilumos kiekį, mažina kuro sąnaudas.

 

Židinių įrengimas ir izoliavimas Firerock plokštėmis

 

Židinio įrengimas ir izoliavimas – atsakingas darbas, todėl trumpai priminsime taisykles, kaip įrengti klasikinės konstrukcijos židinį ir jį izoliuoti Firerock plokštėmis.

 

Parengiamieji židinio statybos darbai. Jų metu būtina patikrinti židinio pagrindo (pamato) būklę ir įsitikinti konstrukcijos tvirtumu. Tuo pat metu iš būsimo židinio aplinkos reikia pašalinti visas degias ir aukštai temperatūrai neatsparias medžiagas – nuardyti pamato klojinių lentas ar fanerą, pašalinti degias grindų ir sienų dangas, toliau nuo židinio perkelti laidus, polimerinius vandentiekio ar šildymo vamzdžius ir kita. Dūmtraukis prie židinio kapsulės turi būti prijungtas laikantis jos gamintojo nurodymų ir visų priešgaisrinės saugos reikalavimų. Atskiros židinio dalys ir konstrukcijos turi būti montuojamos laikantis eiliškumo, tačiau taip, kad būtų galima patikrinti jų tvirtumą ir sandarumą.

 

Firerock plokščių montavimas. Įprasta, kad židinys sudarytas iš dviejų dalių – apatinės židinio kameros su ugniakuru (kapsule) ir viršuje esančios dekompresijos kameros. Įrengiant tokį židinį izoliacinių plokščių montavimo tvarka yra įprasta. Pirmiausia prie nedegios galinės židinio sienos aukštai temperatūrai atspariais klijais priklijuojamas Firerock plokščių sluoksnis. Jos gali būti tvirtinamos ir mechaniškai, naudojant tvirtinimo elementus iš nerūdijančio plieno (užlenkiamuosius virbus, specialiuosius kablius ar varžtus). Tada plokštės  Firerock fragmentas su išpjauta kiauryme dūmtraukiui lygiai taip pat pritvirtinamas prie viršutinės dekompresijos kameros dalies, o didesni šių plokščių fragmentai montuojami židinio šonuose. Izoliacinė akmens vatos plokštė apatinėje dekompresijos kameros dalyje montuojama kiek pasvirusi (priekinė jos dalis truputį pakeliama, kad būtų geresnė šilumokaita), o su šoninėmis plokštėmis ji jungiama iš anksto išpjautomis įlaidomis, kurios dar užtaisomos klijais. Tuomet plokštės Firerock montuojamos priekinėje židinio dalyje. Visos židinio konstrukcijoje sumontuotos akmens vatos plokštės Firerock aliuminio folijos paviršiumi turi būti atgręžtos į vidinę židinio pusę, siūlės tarp jų – užtaisytos klijais ir apklijuotos aukštai temperatūrai atsparia lipnia juosta.

 

Oro srautų paskirstymas. Labai svarbu, kad sumontuotos akmens vatos plokštės Firerock nesiliestų su židinio kapsule (ugniakuru) ar dūmtraukio įdėklu – tarp plokščių ir minėtų židinio dalių turi likti mažiausiai 40 mm tarpas, kuriuo galėtų vykti oro srautų konvekcija. Šaltas oras į židinį patenka pro angas apatinėje jo dalyje, o įkaitęs į šildomą patalpą tiekiamas pro grotelėmis uždengtas angas židinio kameros viršutinėje dalyje. Optimalu, kai šios angos įrengiamos kuo aukščiau, tačiau ne mažesniu nei 300 mm atstumu nuo patalpos lubų. Židinio dekompresijos kameroje oro srauto judėjimą užtikrina dvi dekoratyvinėmis grotelėmis uždengtos angos – viena viršutinėje, kita apatinėje šios kameros dalyje. Pjaunant angas židinio izoliacijoje ir apdailoje reikia prisiminti, kad jų matmenys parenkami pagal oro tiekimo apatinių angų plotą. Paprastai šias proporcijas nurodo židinio gamintojas. Židinio įrengimo metu būtina laikytis ir visų kitų jo gamintojo (tiekėjo) rekomendacijų. Atsižvelgdamas į židinio konstrukcinius ypatumus, galingumą, kūrenimo periodiškumą, jis turėtų nurodyti ir dūmtraukio izoliacijos konstrukcinį sprendimą.

Eksploatacijos pradžia.  Naujas židinys pirmą kartą užkuriamas nuo jo įrengimo praėjus 2-3 savaitėms. Nekantraujantiems jį išbandyti verta priminti, kad kūrenti pradedama įdėjus itin nedaug sausų malkų, o temperatūra židinyje kaskart jį užkūrus keliama lėtai.

 

UAB Rockwool informacija