LNZDMA

Lietuvos nacionalinė židinių-dūmtraukių montuotojų asociacija

LNŽDMA Informacija vartotojui Straipsniai Paroda "Supernamai 2014"

Kalendorius

<<  Gegužė 2022  >>
 Pi  An  Tr  Ke  Pe  Še  Se 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Prisijungti

Paroda "Supernamai 2014"

 

Balandžio 10-13 d. vyksiančioje naujoje statybos ir interjero parodoje „Supernamai 2014“ pirmą kartą pasaulyje vyks krosnininkų šou, kurio metu bus statomos net keturių skirtingų tipų krosnys. Krosnys bus pradėtos statyti prieš parodą, o jos pabaigoje jau bus užkurtos. Planuojama panaudoti ne tik skirtingas konstrukcijas, bet ir medžiagas, tad bus galima išvysti vienoje vietoje visą krosnių gamą: nuo tradicinės iki modernios ar ugnies akmens.

Pirmą kartą pasaulyje krosnininkai net keturių skirtingų tipų krosnis statys tiesiogiai parodoje "Supernamai 2014" , o jos pabaigoje krosnys bus užkurtos. Planuojama panaudoti ne tik skirtingas konstrukcijas, bet ir medžiagas, tad parodos lankytojai vienoje vietoje išvys visą krosnių gamą: nuo tradicinės iki modernios ar ugnies akmens.

„Krosnininkų šou“ koordinuoja Lietuvos nacionalinė židinių-dūmtraukių montuotojų asociacija, vienijanti virš 20 įmonių, dirbančių židinių, dūmtraukių ir krosnių srityje.

 

Pasak asociacijos Valdybos nario Rimo Jatkausko, toks renginio formatas naudojamas pirmą kartą pasaulyje. Galima teigti, kad bus pastatytos visų įmanomų tipų krosnys, žinomos Lietuvos, Rusijos ir Vakarų Europos meistrų. Kaip teigia renginio koordinatoriai, panašus renginys prieš keletą metų vyko tarptautinėje Maskvos parodoje „Salon kaminov“. Tačiau ten buvo statomos tik plytinės krosnys, be to jos nebuvo užkurtos, o ir jų skaičius buvo mažesnis.

R.Jatkausko teigimu, suorganizuoti šį renginį yra nemažas iššūkis ir technologiniu požiūriu. Nes krosnys prieš užkuriant turi išdžiūti, kad nesutrūkinėtų siūlės, tad reikės naudoti ir specialius mišinius.

Į krosninininkų renginio organizavimą šiuo mete jau yra įtraukta daugiau nei 10 įmonių, dirbančių židinių ir dūmtraukių srityje, krosnis statys geriausi mūsų šalies meistrai.

Parodos „Supernamai 2014“ organizatoriai prognozuoja, kad šis interaktyvus šou pritrauks nemažą būrį smalsuolių. Jie turės retą galimybę išvysti kaip statomos skirtingų tipų krosnys, susipažinti su įvairiomis technologijomis ir medžiagomis, o gal net ir įsigyti šviežiai pastatytą krosnį. Taip pat lankytojai galės pasivaišinti ir šviežiai krosnyse iškepta duona.

Į renginį planuojama pakviesti ir Lietuvos rekordų agentūros „Factum“ atstovus, kad būtų užfiksuotas naujas Lietuvos rekordas.

Parodos „Supernamai 2014“ metu vyks ir kiti renginiai, įėjimas lankytojams nemokamas.

 

(portalas lrytas.lt, 2014 02 28)